Odlož mobil v knihovně – soutěž prodloužena do 15. září 2021

Za starý mobilní telefon můžete vyhrát poukázku na nové knihy

Na začátku dubna startuje sběrová akce, díky níž mají obyvatelé měst a obcí v Kraji Vysočina možnost vyhrát poukázku na nákup knih v hodnotě 2.000 korun a řadu dalších hodnotných cen. Zapojit se do soutěže nazvané „Odlož mobil v knihovně“ je jednoduché – stačí do označeného boxu v knihovně. přinést jakýkoliv starý mobilní telefon a označit jej kontaktními údaji. Čím více telefonů přinesete a označíte, tím větší šanci máte vyhrát. Soutěž má mimo jiné upozornit na to, že i drobné elektrozařízení obsahuje velké množství různých materiálů, které se odbornou recyklací vrací zpět do oběhu. Díky tomu není potřeba je nově vyrábět nebo těžit. Do boxu můžete mobil vhodit i anonymně bez možnosti účasti v soutěži o knihy, ale pomůžete tak v soutěži knihovně. Nejúspěšnější knihovna s největším počtem vybraných mobilních telefonů navíc získá 15.000 korun.

Odlož mobil v knihovně je společný projekt kraje a neziskové organizace ASEKOL, která provozuje kolektivní systém sběru vysloužilého elektrozařízení. Podrobnější informace najdete na stránkách www.odlozmobil.cz.

Umístění červených kontejnerů ve vašem okolí najdete na www.cervenekontejnery.cz.