Návod na používání on-line katalogu a čtenářského konta

Přihlášení

Pro přihlášení do čtenářského konta v on-line katalogu knihovny vyplňte přihlašovací jméno (číslo vašeho čtenářského průkazu nebo e-mail, který máte v knihovně uvedený jako kontaktní) a heslo/pin, kterým je Vaše datum narození ve tvaru RRMMDD (př. datum narození: 1.1.1987 = heslo: 870101).

Po přihlášení

V pravém horním rohu vidíte svoje jméno, kliknete na šipku a uvidíte:

1. Platnost registrace (do kdy máte zaplacený registrační poplatek)
  2. Nastavení (můžete si nastavit velikost písma, jazyk, možnosti zasílání oznámení o připravených rezervacích, upomínkách…)
  3. Změna hesla do čtenářského konta
  4. Osobní údaje (změna jména, adresy), zároveň musíte nahlásit i osobně v knihovně
  5. Moje výpůjčky (seznam aktuálně vypůjčených knih, seznam knih již vrácených, přehled elektronických výpůjček)
  6. Moje objednávky (přehled rezervovaných knih nebo knih odložených z poličky)
  7. Moje poplatky (přehled všech uhrazených i dlužných poplatků)
  8. Získání osobních údajů (možnost vyžádání souboru se všemi informacemi, které o vás systém eviduje. Do 48 hodin obdržíte e-mail s odkazem ke stažení souboru)

Prodloužení
V záložce “Moje výpůjčky” si sami můžete prodloužit výpůjční dobu.
Pozor, prodloužit nebude možné v případě že:
Je kniha rezervovaná jiným čtenářem
Máte výpůjčky déle než 100 dní
Jedná se o Albi tužku, Kouzelné čtení nebo společenskou hru

Rezervace
Rezervaci si můžete vytvořit na knihu, která je vypůjčená. Díky rezervaci si čtenář, který má knihu vypůjčenou, nebude moci prodloužit výpůjční dobu. Až bude pro vás rezervovaná kniha připravena, obdržíte oznámení, že je kniha připravena k vyzvednutí (pokud jste uvedli kontaktní e-mail/tel. číslo). Rezervovaná kniha je připravena k vyzvednutí po dobu 10 dní.

Po rozkliknutí vybraného titulu se ujistíte, že kniha vypůjčená. Kliknete na tlačítko “Získat”.

Rezervace je hotová.

Stav můžete sledovat v záložce “Moje objednávky” (stav objednávky; oddělení, kde je možné rezervaci vyzvednout; datum, do kdy je připravená; možnost zrušení rezervace).

Odložení z poličky
Odložit z poličky můžete knihu, která je v danou chvíli dostupná v knihovně a vy o ni máte zájem. Když bude kniha připravená, bude Vám na e-mail odesláno oznámení, o možnosti vyzvednutí. Odložená kniha je pro Vás připravena k vyzvednutí po dobu 3 dní.

Po rozkliknutí vybraného titulu uvidíte, že je kniha dostupná. Kliknete na tlačítko “Získat”.

Klikněte na Odložit z poličky.

Odložení je hotovo. Stav můžete sledovat v záložce “Moje objednávky” (stav objednávky; datum, do kdy je připravená; možnost zrušení rezervace).

Vytvoření seznamu vybraných děl
U každé knihy najdete tlačítko “Vybrat”. Tímto tlačítkem si knihu přidáte do svého seznamu (např.: seznam knih, které si chci přečíst; půjčit; knihy, na které se chci podívat…). Svůj seznam potom najdete po rozkliknutí srdíčka v pravém horním rohu.

Svůj seznam si můžete poslat na e-mail, případně si z něj udělat export v požadovaném formátu.

Vyhledávání v on-line katalogu si můžete mnoha způsoby zjednodušit.
Po rozkliknutí šipky u políčka “ve všech dokumentech” si můžete vybrat, na kterém oddělení knihu hledáte. Nebo jaký typ média chcete (periodika, vybrané články z periodik, audioknihy, společenské hry)

V políčku “Kombinované vyhledávání” můžete hledání zúžit podle mnoha dalších faktorů.